Ana Sayfa Hakkımızda Araç Filomuz Kiralama Koşulları Araç Fiyatları Online Araç Rezervasyonu İletişim & İrtibat English Türkçe
 

GENEL BİLGİLER VE KİRALAMA KOŞULLARI

SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI SINIRLAMALARI
En az 1 yıl geçerli sürücü belgesine sahip 21 yaşındaki kişiler B, C, D, E ve N grubu araçları kiralayabilirler. G, H, M ve O grupları için 2 yıllık sürücü belgesine sahip ve 25 yaşında olma; I ve K grubu araçlar için 3 yıllık sürücü belgesine sahip ve 27 yaşında olma koşulları aranır.  

KİRALAMA SÜRESİ
En az kiralama süresi 24 saatir.

AYLIK KİRALAMA
En az kiralama süresi 30 gündür. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için ofisimizi arayanız.

FİYATLARA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR
Fiyatlara araçların sınırsız kilometrede kullanım hakkı, yağlama ve teknik bakım giderleri dahildir. Akaryakıt, Hasar Sorumluluk Sigortası (Kasko), Hırsızlık Sigortası, SOS Süper Ferdi Kaza Sigortası, Tek-Yön Ücreti, Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti, Bebek Koltuğu Ücreti ile %18 Katma Değer Vergisi ayrıca hesaplanır.
Araçların müşteriye teslimi tam dolu depo benzin ile yapılır.

AKARYAKIT
Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır.

TEK-YÖNLÜ KİRALAMALAR
Aracın teslim alınan şehirden başka bir şehirdeki Fix Car Ofisine iadesi durumunda, Tek-Yön ücreti uygulanır.Ücret bilgileri için Seyahat acentenizi veya Fix Car Ofislerini arayabilirsiniz.

İLAVE SÜRÜCÜLER
Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücü / sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ücret karşılığında olmak üzere, Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve /veya her hangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı, ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Ayrıntılı bilgi için Seyahat acentenizi veya Fix Car Ofislerini arayabilirsiniz.

TESLİM ETME VE TESLİM ALMA
Fix Car ofislerinin bulunduğu şehir ve beldelerde, belediye sınırları içerisinde olması koşulu ile, şoför ve ofislerin uygunluğuna bağlı olarak araçların müşteriye teslimi ve müşteriden teslim alınması ücretsizdir. Ancak Fix Car ofisinin bulunmadığı şehir ve yörelerde yapılacak teslim etme ve teslim alma hizmetlerine ücret uygulanır. Daha fazla bilgi için seyahat acentanızı veya Fix Car ofislerini arayınız.

TESLİM GECİKMELERİ
Araçların geriye tesliminde 3 saate kadar olan geçikmelerde, her saat için, sözleşmeye uygulanan kira fiyatının 1/3'ü, 3 saati aşan geçikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.

SİGORTALAR
Fix Car, müşterilerinin gerek kanunların emrettiği şekilde ve gerekse tercihleri doğrultusunda sigortalanmalarını, görev sayar. Bu nedenle 2 tür sigortayı müşterilerinin hizmetine sunar. Birincisi; kanun gereği olan zorunlu sigortalar, diğeri ise müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda güven ve emniyetlerini sağlamaya yönelik hazırlanan, İsteğe Bağlı, Sigortalar kapsamındaki hasar sorumluluk (kasko), hırsızlık ve SOS süper ferdi kaza sigortalarıdır. Daha fazla bilgi için seyahat acentanızı veya Fix Car ofislerini arayınız.

ÖDEME
Kiralamanın toplam tutarı sözleşmenin başlangıcında Diners Card, American Express ,Visa, Eurocard, Master Card, Access veya bilinen diğer kredi kartlarından biri ile tahsil edilir.

TRAFİK CEZALARI
Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

HAVA ALANI HİZMET ÜCRETİ
Fİyat ve ayrıntılı bilgi için seyahat acentanızı veya Fix Car ofislerini arayınız.

DİĞER HİZMETLER
• Yurt dışında ihtiyacı duyulan kiralamalara ilişkin rezervasyon talepleri için seyahat acentanızı veya Fix Car Ofislerini arayınız.

• Bebek Koltuğu gereksinimleri, 48 saat önce haber vermek koşulu ile temin edilir. Ücret için seyahat acentanızı veya Fix Car ofislerini arayınız.

• Yurt içi ve yurt dışında ihtiyacı duyulan Şöförlü Lüks Araç talepleriniz için seyahat acentanızı veya Fix Car ofislerini arayınız.

ÖNEMLİ NOTLAR

• Her hangi kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza,hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde satın alınan tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3'cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Daha fazla bilgi için seyahat acentanız veya Fix Car ofislerini arayınız.

• Aracın arızalanması veya herhangibir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, telefonlarımızdan yardım isteyebilirsiniz.

 

Kayseri Caddesi No:5 Göreme NEVŞEHİR •  Tel:090 384 271 30 50 Fax: 090 384 271 31 50
www.fixcarrental.com © 2007 •
Privacy Policy • Tüm Hakları Saklıdır.